Esencja - SSTG

Przejdź do treści
Sladek Sky Technology GROUP - Polska | Esencja
Esencja
Jak pisałem wcześniej my, Polacy jesteśmy okradani. Pozwalamy na to, ponieważ po pierwsze nie bardzo orientujemy się, na czym to okradanie nas polega, a po drugie dlatego, ponieważ nie mając na to wpływu, po prostu omijamy ten temat. Spróbujmy teraz nie omijać tematu, który nas boli.
[1] Nasze wypłaty. Dlaczego są niskie? Ponieważ uważamy je za niskie porównując je z wypłatami w krajach bogatych.
[2] Dlaczego wypłaty w krajach bogatych są wyższe niż w krajach biednych? Ponieważ firmy z krajów bogatych zdobywając pieniądze za granicą, mogą we własnym kraju płacić pracownikom wiecej, niż płacą pracownikom w tych krajach, w których te pieniądze zdobywają. Bogaty kraj - wysokie wypłaty. Biedny kraj - niskie wypłaty. Bogaty kraj to taki, do którego płyną pieniądze z zewnątrz. Biedny kraj to taki, z którego pieniądze są wyprowadzane. Bogaty kraj to na przykład Niemcy. Biedny kraj to na przykład Polska.
[3] Co należy zrobić, by Polska stała się krajem bogatym wiedząc, że polskie firmy nie są w stanie zdobywać pieniędzy za granicą, ponieważ nie są w stanie konkurować na rynkach zagranicznych z firmami zagranicznymi mając zbyt małe zaplecze kapitałowe? Mamy tylko jedno wyjście. Musimy zapomnieć o przywożeniu pieniędzy do Polski, ponieważ w obecnych warunkach nie jest to możliwe i skupić sie na tym, by nie pozwolić wywozić naszych pieniędzy za granicę, ponieważ w obecnych warunkach jest to możliwe.
[4] Na czym polega ograniczenie wywożenia pieniędzy z naszego kraju? Na początek szukamy rozwiązań najprostszych. Szukamy tego miejsca, gdzie odpływ pieniądza jest największy. Największy odpływ generują nasze codzienne zakupy, które robimy w większości w sklepach zagranicznych. W ten sposób zyski tych sklepów wyprowadzane są do tych krajów, z których te sklepy pochodzą.
[5] Jak to zmienić? Należy omijać szerokim łukiem sklepy zagraniczne i kupować dosłownie wszystko co tylko możliwe w sklepach polskich.
[6] Jak to robić, skoro polskich sklepów z nielicznymi wyjątkami już praktycznie nie ma? Należy je stworzyć od podstaw.
[7] Jak tego dokonać? Jak zawsze należy zacząć od czegoś najłatwiejszego. Należy zacząć od stworzenia najpopularniejszego miejsca kupowania w polskim internecie zbudowanego wyłącznie z tych polskich firm, które w większości pozostawiają zysk z handlu w Polsce.
[8] Jak stwierdzić, która firma w większości pozostawia zysk z handlu w Polsce, a która tego nie robi? Wystarczy ten prosty weryfikator.
[9] Jak przekonać polskie firmy do uczestnictwa w stworzeniu najpopularniejszego miejsca kupowania w polskim internecie, skoro za przywilej ten należy zapłacić? Należy zabrać wśród Polaków milion głosów poparcia dla tej koncepcji.
[10] Czy milion głosów poparcia wystarczy, by polscy przedsiębiorcy połączyli siły i zbudowali w ten sposób najpopularniejsze miejsce kupowania w polskim internecie? Tak, ponieważ ten milion głosów poparcia to równocześnie milion świadomych klientów, którzy świadomie będą kupować w polskich firmach uczestniczących w stworzeniu tego miejsca.
[11] Dlaczego uczestnictwo w budowie największego polskiego sklepu jest płatne? Ponieważ za pieniądze te kupujemy i budujemy lokale wielkości dyskontów i stawiamy je w pobliżu sklepów zagranicznych. Następnie wynajmujemy te lokale już istniejącym sieciom sklepów należących do polskich firm, a następnie oddajemy Polakom udziały w tym przedsięwzięciu. W ten sposób nigdy nie zabraknie nam pieniędzy, ponieważ na każdym kolejnym lokalu zarabiamy. W ten sposób będziemy kontynuować tę działalność tak długo, aż przekażemy całą infrastrukturę handlu w ręce polskich przedsiębiorców. W ten sposób polskie sieci sklepów wynajmujące te lokale osiągną przewagę nad sieciami zagranicznymi. W ten sposób polskie sieci sklepów w naturalny sposób będą zaopatrywać się u polskich producentów. W ten sposób polscy producenci urosną w siłę, a następnie będą zdolni konkurować na rynkach zagranicznych z firmami zagranicznymi i w ten sposób wzbogacone polskie firmy, konkurując ze sobą na zasadach rynkowych, zmuszone będą płacić nam wszystkim wyższe wypłaty tutaj w Polsce.
[12] Czy to wystarczy, by z punktu widzenia zwykłego obywatela, Polska stała się bogatym krajem? Nie to za mało.
[13] Co należy zrobić dodatkowo? Należy zjednoczyć polskich przedsiębiorców wokół koncepcji ograniczenia odpływu pieniądza z Polski. Następnie stworzyć organizację, która weźmie udział w nadchodzących wyborach. Następnie wprowadzić do Sejmu na tyle dużą reprezentację osobową, by mieć wpływ na to co dzieje się z polskim handlem.
[14] Czy to wystarczy, by z punktu widzenia zwykłego obywatela, Polska stała się bogatym krajem? Tak. Wystarczy odbudować polski handel, byśmy wspólnie odczuli to, że nasze portfele są bardziej zosobne w kapitał.
(Czytasz tekst surowy niepoddany weryfikacji przez polonistów)
LE/12/02/2023/16/44
Wszelkie treści niniejszej witryny objęte są prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).
© Copyright Sladek Sky Technology GROUP - Polska
1994-2023r
Wróć do spisu treści